historie čechů

15. července 2007 v 15:31 |  Češi
Češi jsou potomky slovanských kmenů, kteří se usídlili na území Česka okolo 6. století po stěhování národů, jejichž předci přišli z oblasti dnešní Ukrajiny, tzv. Volyňska a smísili se se zde usedlými Markomany, kteří zřejmě zůstali ve větším počtu, ale byli asimilováni.
Pověst vypráví, že praotec Čech přivedl český lid na horu Říp a tam řekl památnou větu "To je země zaslíbená, zvěře a ptáků plná, medem a strdím oplývající."
Podle učebnice zeměpisu vydané v roce 1961-Atlas Evropy a Světa je původ českého národa velice nejasný-cca 40% obyvatel České republiky nese genetické znaky původního českého slovanského národa-dalších 40% obyvatel má znaky balticko-germánské. Zbytek má znaky románské,kavkazské a jiné. Zřejmě při osídlování nedošlo k vyhnání původních obyvatel (Keltů a Germánů) ale příchozí Češi se s nimi rasově smíchali. K čemuž samozřejmě docházelo i mnohem později. V dnešní Evropě neexistuje rasově čistý národ a spíše se evropani rasově dělí na Germány, Balty, Slovany na jedné straně a Romány, Italiky a další na druhé
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Divoženka Divoženka | 26. října 2010 v 16:36 | Reagovat

Proč tedy Kosmas uvedl že první člověk co vstoupil na horu Říp byl :" Boemus"?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama