SBOHEM! Dnes zemřou další

29. července 2007 v 21:12 | Jarda, dobrozlák |  bezpečnost na silnicích
SBOHEM, DNES ZEMŘOU DALŠÍ TŘI Z NÁS!
Zákeřná epidemie? Sériový vrah? Teroristé? NE! Nic z toho nás neohrožuje na životě tolik, jako my sami. Myšleno zběsilí vrahové - řidiči mezi námi.
Podle statistik i dnes přijdou o život na některé ze silnic České republiky, tři z nás. Jen za první tři týdny prázdnin zemřelo 90 lidí!!!
Tragická bilance na českých silnicích pokračovala i uplynulý víkend. Do nedělního odpoledne zemřelo na silnicích osm lidí. Pět v sobotu, tři, včetně malého dítěte, v neděli. Minulý víkend si vyžádal ještě o čtyři životy více.
Silniční zákon po své loňské "modernizaci" naprosto selhal. Strašák v podobě odebírání řidičského průkazu i za pár drobných přestupků či pochybení již nestraší. Lidé se chovají jako nesmrtelní. Nesmyslná agresivita se projevuje tím nejhorším způsobem. Lidé se po usednutí za volant mnohdy přemění v prapodivné nestvůry, myslící jen na své ego. I když v některých případech spíš nemyslící vůbec. Slušnost, kolegialita, ochota, či snad dodržování zákona vzbuzuje v některých jedincích spíše úsměv, pohrdání. Jak uvádí autor muzikálu Tajemství Dan Landa v jedné písni." ..vlkodlaky v autech přece vidíš každej den..!" Čím to je, že se po usednutí do svých plechových miláčků mnozí z nás promění v tyto vlkodlaky nepřemýšlející nad důsledky svého chování?? Je to snad "prokletí, které trvá staletí?" Je z toho cesta ven?
Silniční zákon zřejmě nebude tím správným východiskem, ať se bude měnit jakkoliv. Je to v lidech! V nás!
Provoz na cestách za posledních několik let mnohonásobně narostl a tím by se měla přizpůsobit i výchova již od prvních krůčků člověka. Nelze se výchově řidiče věnovat pouze několik týdnů v autoškole. Ať se jedná o budoucího řidiče, či chodce, tak každý z nás, i když můžeme být neřidiči, jsme účastníky silničního provozu.
Policie prý na konec prázdnin chystá obrovskou akci, která ještě na našich cestách nemá obdoby! Pomůže alespoň toto? Škoda, že se případné změny dalších sto lidí nedožije!
Třeba i někdo z vašich blízkých, možná právě vy, čtenáři tohoto blogu.
PROBUĎTE SE!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 monte christo monte christo | 3. srpna 2007 v 0:33 | Reagovat

je to vcelku lidské.... avšak nesprávné

2 Lu Lu | 29. října 2007 v 10:49 | Reagovat

no jo no, nejhorší na tom je, že člověk může bejt ohleduplnej jak chce a nakonec to do něj napálí nějakej debil, co si musí dokazovat nevím co...

ale nebezpečí číhá stejně úplně všude, tak je to vlastně jedno... vždyť když si řeknu, že budu radši doma a nevylezu z postele, tak na mě spadne polička a budu mít otřes mozku..:-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama