Dan Landa - pozitivně naladí

4. září 2010 v 17:08 |  muzika
Tak jsem se zamyslel, proč on ten Dan Landa je vlastně mnohými lidmi brán jako člověk nabíjející pozitivní energií. Spousta mých známých i mně neznámých lidí tvrdí jak jim Dan pomohl, že je pozitivně naladí při poslechu jeho písní. Můj přítel Radek Žalud mu například vděčí za mnohé. Na diskusním fóru oficiálních stránek Dana Landy je plno takto smýšlejících fanoušků. Tak jsem se probral Danovými hudebními počiny a zahloubal se do těch pozitivních textů.
Řeknu vám, ten Dan Landa je normální masovej vrah :-)

CD Valčík
- jakýsi chlapec z městské periférie umírá při bitce rváčských skupin mladíků, v písni Čas odejít dokonalý návod k sebevraždě, prvohory EMO stylu jsou zřejmé

CD Chcíply dobrý víly - jak už název napovídá, umírají zde nevinné a hodné pohádkové postavy :-(.  Posléze autor sám v jakémsi pochybném motelu umírá po nepřiměřeném zásahu policií. Dokonce zde nechává upálit i z čarodějnictví neoprávněně nařknutou ženu.
A co víc, CD končí opět autorovou smrtí, když ho někdo na ulici jen tak prostě trefí.

CD Pozdrav z fronty - nemá cenu se dál rozepisovat . Písně o válce a tam se prostě umírá.

CD KONEC - hned v první písni smrt po střele a ještě borce odnese černá vrána a nakonec autor oddělá i jakéhosi Fandu a skončí ve vězení.

CD 9mm - hned na obalu na mě míří zbraň, brrrr. Pak mi hrozí sám autor, že má balšoj pistaljét a zastřelí mě. Na konci CD při nehodě autor umírá ve vraku auta poté, co jel jako hovado.

CD Neofolk - libozvuční název, řeklo by se oddychovka, ale bacha - hned v první písni autor straší malou holčičku temným hlubokým lesem. Pak si zahrává s nebezpečnou pyrotechnikou a dokoce hodlá zabíjet sršně! Nic pozitivního.

CD Nigredo -
velká letecká bitva mezi německým a anglickým pilotem, jak to asi může skončit? Proboha!! Autor v písni Malá díra opět umírá, tentokrát v mechu.

No nic, proberu se raději divadelním uměním, tam snad najdu něco pozitivního konečně. Ale chyba. Hned v Krysaři nechá autor vyvraždit hned celé město Hameln. Au
V Tajemství je hlavní hrdinka vlastně celé představení mrtvá.
A Tajemství Zlatého Draka? Rituální vražda hned na začátku a další ještě během představení přibude. Auvajs.

Poznatek na závěr: autor textu má samozřejmě tvorbu DL velmi rád, berte to prosím s nadhledem :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 lorrrelay lorrrelay | E-mail | 4. září 2010 v 17:32 | Reagovat

:D ale vies ze presne nad tym som rozmyslala? takmer v kazdom jeho klipe niekto zomrie, alebo zomrel, teda takmer v kazdej pesnicke. No ale nesmieme zabudnut s akou absurditou na tie vrazdy a samovrazdy sa mame pozerat. Co ti doda energiu zit dalej :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama