Květen 2011

Krteček konečně ve vesmíru

16. května 2011 v 16:49 dobrozlákovy pozitivní zprávy a poděkování

aneb někdy je lepší být třetí než druhý

Dnes 16.5.2011 se konečně podařil v americkém Mysu Canaveral start raketoplánu Endeavour na jehož palubě je i česká stopa - postava Krtečka.
Mám z toho radost, jako kdybych letěl sám a náš národ může být opět na něco hrdý, jelikož vše dobré české, co zanechá mezinárodní stopu, vyvolává jakousi národní hrdost u většiny lidí a chlubíme se sami sobě, jak jsme MY ČEŠI opravdu světoví.

Sice nejsme, ale proč bychom si alespoň jednou za čas nemohli udělat radost takovou myšlenkou. Troška češství v nás přece jen zůstává.

V době, kdy se krteček chystal na svůj vesmírný let a v době, kdy Věci Veřejné kdosi opět zdiskreditoval, jak jinak, tajnou náhrávkou z bujarého večírku, kde Vít Bárta všem chlubivě vykládá jak má pod palcem oba prezidenty (já myslel, že máme jednoho) , vrcholilo i mistrovství světa v ledním hokeji na Slovensku.
Člověk holdující sportu měl opravdu radost ze hry, kterou naši reprezentanti předváděli. Radost byla všudypřítomná i ve tvářích fanoušků a překvapivě velká radost byla i přes prohru v semifinále. Hokejisté získali bronz, tváře hokejistů i fanoušků opět štěstím rozzářeny. Zklamání z vyřazení od Švédů převálcovalo další vítězství nad ruskou sbornou a při pohledu do smutných švédských očí po prohraném finále musím konstatovat, že bronz je někdy lepší než stříbro. A na náměstích a v barech se opět slavila hrdost k našemu národu, večírek to byl bujarý a já všem aktérům za tento večírek děkuji.
Při událostech (tajná nahrávka VV a Mistrovství světa v hokeji) jsem si vzpomněl na písničku Tří sester, která začínala slovy: No co, jsme trošku vožralý, ale hlavně že je večírek! :-)